TOKİ Ardahan Merkez Göle kura sonuçları isim listesi! TOKİ Ardahan kura çekiliş sonuçları için tıklayınız!

TOKİ Ardahan Merkez Göle kura sonuçları isim listesi ev sahibi olma hayali kuranların merak konusu oldu. TOKİ Ardahan kura çekiliş sonuçları kuraya başvuran vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Başkan Erdoğan’ın himayesinde başlatılan TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde hak sahipleri belli olmaya devam ediyor. Yüzbinlerce aile mutlu sona ulaşarak ev sahibi olmaya hak kazanıyor. 25 Haziran tarihli TOKİ takvimine göre Ardahan Merkez ve Göle’de ev sahipleri belli olacak. İşte, TOKİ Ardahan kura sonuçları isim listesi!

Giriş Tarihi 25 Haziran 2020, 10:02 Güncelleme 25 Haziran 2020, 10:02
TOKİ Ardahan Merkez Göle kura sonuçları isim listesi! TOKİ Ardahan kura çekiliş sonuçları için tıklayınız!

TOKİ Ardahan Merkez Göle kura çekiliş sonuçları! TOKİ Ardahan kura sonuçları isim listesi yoğun şekilde araştırılıyor. Ardahan ilinde inşa edilecek TOKİ konutlarının hak sahipleri bugün yapılacak çekilişle belli oluyor. Ardahan merkezde 400 konut inşa edilecek. Ardahan Göle'de ise 288 konut sahibini bulacak. Kura çekilişleri ise başladı. TOKİ Ardahan kura çekiliş sonuçlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

TOKİ ARDAHAN KURA SONUÇLARI

Aşağıdaki bağlantıdan TOKİ Ardahan Merkez Göle kura sonuçları isim listesine ulaşabilirsiniz.

TOKİ ARDAHAN KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞME İMZALANMASI

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Temerküz Şubesinde (Daha sonra ilan edilecektir.) Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve kredi kullanım işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Sözleşme imzalama aşamasında;

Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Proje bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

Hane halkı gelirinin en fazla net 5.500 TL (İstanbul için 6.000 TL) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

ÖDEMELER NASIL OLACAK?

Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının %10'u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar), kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.