Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.02.2020 Gazete
ABONE OL

Maketten satış mercek altında

Meclis, 'maketten konut satışı' ya da 'topraktan satış' olarak bilinen konut satışında yaşanan mağduriyetleri ve dolandırıcılık olaylarını mercek altına aldı.

Maketten satış mercek altında
Meclis, 'maketten konut satışı' ya da 'topraktan satış' olarak bilinen konut satışında yaşanan mağduriyetleri ve dolandırıcılık olaylarını mercek altına aldı. Meclis Dilekçe Komisyonu bünyesinde kurulan 'Ön Ödemeli Gayrimenkul Satışlarında Yaşanan Sorunların Araştırılması ve Alınabilecek Önlemlerin Belirlenmesi Alt Komisyonu', yaptığı ilk toplantıda Ticaret Bakanlığı yetkililerini dinledi. Yetkililer 2015 yılından bu yana 38 inşaat firmasına 128 milyon lira para cezası uygulandığını açıkladı.


EVRİN GÜVENDİK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.