Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.02.2020 Gazete
ABONE OL

Stajyere 632 lira

Hükümet, nitelikli ara eleman yetiştirmek için işletmelerde mesleki eğitim gören, staj veya tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilere destek vermeye devam ediyor.

Stajyere 632 lira
Hükümet, nitelikli ara eleman yetiştirmek için işletmelerde mesleki eğitim gören, staj veya tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilere destek vermeye devam ediyor. İşletmelerde staj yapan yüzbinlerce üniversiteli ve meslek lisesi öğrencisinin staj ücreti de asgari ücretle beraber arttı. Geçen yıl 549 lira ücret alan stajyerlerin yılsonuna kadar alacağı ücret 632 lira oldu. On kişiden fazla çalışanı bulunan işletmelerin, çalışan sayısının yüzde 5'i oranında stajyer çalıştırması ve bunlara ücret ödemesi gerekiyor. Stajyer ve çıraklara ödenen ücretlerin bir kısmını devlet karşılıyor. Destek 2020 yılının sonuna kadar sürecek Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.