Bugünkü
Takvim

stratejik görevlere hazır

Türkiye İnsansız Hava Aracı teknolojilerinin son nesli olan 'yı () üretmeyi başardı. Yerli ve milli imkanlarla, Baykar tarafından üretilen Akıncı TİHA, önceki gün ilk uçuş testini 'ın Çorlu ilçesinde bulunan 'nda gerçekleştirdi.Türkiye İnsansız Hava Aracı teknolojilerinin son nesli olan TİHA'yı (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) üretmeyi başardı. Yerli ve milli imkanlarla, Baykar tarafından üretilen Akıncı TİHA, önceki gün ilk uçuş testini 'ın Çorlu ilçesinde bulunan 'nda gerçekleştirdi. 'nın uçuşuyla birlikte Türkiye bu sınıfta insansız hava aracına sahip dünyadaki 4 ülkeden biri oldu. SİHA'dan daha uzun ve daha geniş olan Bayraktar Akıncı TİHA, stratejik görevler icra edecek. 24 saat havada kalabilen ve 40 bin fit servis tavanına sahip olan TİHA, toplam 400'ü dahili 950'si harici 1350 kilogram yük taşıma kapasitesine sahip.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.