Bugünkü
Takvim

İtalyanlar'dan Salvini’ye tokat

İtalya'nın eski içişleri bakanı ve aşırı sağcı muhalefet partisinin lideri Matteo Salvini, içinde Türk fındığı kullanıldığını öğrendiği Nutella'yı artık sevmediğini söyledi. Ancak baltayı taşa vurduğunu sonradan anladı.

Salvini’ye tokat
İtalya'nın eski içişleri bakanı ve aşırı sağcı muhalefet partisinin lideri Matteo Salvini, içinde Türk fındığı kullanıldığını öğrendiği Nutella'yı artık sevmediğini söyledi. Ancak baltayı taşa vurduğunu sonradan anladı. Binlerce İtalyan, Salvini'ye tepki gösterdi. Daha önce fındığı Türkiye dışından alan Ferrero'nun Nutella'nın tadını bozduğunu belirten İtalyanlar, Salvini'ye, "Bu işler sana ağır gelir. Türk fındığı sana çok fazla" yorumunu yaptı. Tepkiler üzerine Salvini'nin danışmanlarıyla bir araya geldiği ancak özür niteliğinde bir mesaj atmaktan son anda vazgeçtiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.