Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.09.2019 15:53
  • Son Güncelleme: 12.09.2019 15:53

12 Eylül yatan iller: Evde bakım aylığı yatırıldı mı? Maaş sorgulama nasıl yapılır?

Eylül ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde bakım aylığı alan vatandaşlar yatan iller hakkında araştırmalarına devam ediyor. Arama motorlarında hangileri sorusunun araştırması artış gösterdi. Evde bakım maaşı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen tarih aralığında hesaplarda oluyor. Peki, 12 Eylül tarihinde evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte güncel liste...

Evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.