Bugünkü
Takvim

İşsizlik 6 ayın en düşüğünde

İşsizlik 6 ayın en düşüğünde
Kur saldırısının ardından alınan önlemlerle ekonomide sağlanan dengelenme sürecinin olumlu yansımaları, enflasyon ve cari açıktan sonra işsizlikte de kendini gösteriyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından dün açıklanan verilere göre, Mayıs'ta işsizlik yüzde 12.8 ile 6 ayın en düşük seviyesine geriledi. İşsizlik Nisan ayına göre 0.2 puan, yüzde 14.7 seviyesinin görüldüğü Şubat ayına göre ise 1.9 puan azaldı. Ocak ayında 27 milyon 157 bin olan istihdam edilenlerin sayısı, 4 ayda 1 milyon 112 bin kişi artarak 28 milyon 269 bine ulaştı. Şubat ayında 4 milyon 730 bin olan işsiz sayısı ise, 3 ayda 573 bin kişi azalarak 4 milyon 157 bine indi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.