Bugünkü
Takvim

Devletten satılık yarışı aracı

Milyonluk araçlar e-ihale sisteminde görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Gümrükten teslim alınmadığı için 2011 model Caterham /300.R model 2 yarış aracı ihaleye çıkarılacak.

Devletten satılık
Ticaret Bakanlığı, gümrükte tasfiyelik hale gelen eşya ve araçların satışını e-ihale üzerinden yapıyor. Gümrük ve İstanbul Müdürlüğü ambarında bulunan 2011 model Caterham SP/300.R model 2 yarış otomobili de satışa çıkmayı bekleyen dikkat çeken araçlar arasında yer alıyor. Geçici olarak getirilen ve teslim alınmadığı için gümrükte kalan yarış arabaları için kısa zaman sonra e-ihale yapılacak. Satışa çıkarılacak aracın fiyatı, oluşturulan komisyon tarafından belirlenecek.

ERİŞİM KOLAY
600 binin üzerinde kullanıcısı bulunan e-ihale sistemiyle 2014'ten bugüne kadar Türkiye'de 26 bin 486 araç ve 13 bin 522 eşya, 870 milyon liraya satıldı. Sistem hakkında bilgi veren Erenköy Tasfiye İşletme Müdürü Gülten Kılınç, "Vatandaşlarımız bize www.eihale.gov.tr adresinden, mobil uygulama ve e-devlet'ten erişilebiliyor. Bu hizmet ücretsiz sunuluyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.