Bugünkü
Takvim

Üniversiteliye 2.425 lira

Gençler için toplum yararına çalışma programı bu yaz başlıyor. Üniversiteliler 3 ay boyunca haftada 3 gün çalışarak 2 bin 425 lira harçlık alabilecek.

Üniversiteliye 2.425 lira
Üniversiteli gençlere yönelik yaz aylarında toplum yararına çalışma programı ilk kez bu yıl uygulanacak. Programa göre; üniversite öğrencileri bu yıldan itibaren her yıl Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında kamu kurum veya kuruluşlarında 3 ay süreyle çalışabilecek. Programlar, toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda olacak. Üniversiteliler, programlara haftada 3 gün katılabilecek. Öğrencilere, çalıştıkları her gün için 67,36 lira ödenecek. 12 hafta boyunca 36 gün çalışan, 2 bin 425 lira yaz harçlığı elde edebilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.