Bugünkü
Takvim

GSS'de primler devletten

Genel Sağlık Sigortası’nda 2.5 milyonun primi yapılandırılırken, borçlulara yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti yolu açıldı.

Primler devletten

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu vizyonla sosyal koruma alanlarını güçlendiren hükümet, 2.5 milyon vatandaşın prim borcunu yapılandırdı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, sağlıkta dönüşüm programı kapsamında Genel Sağlık Sigortası'nda (GSS) da büyük bir değişim yaşandığını belirterek, "Türkiye GSS çalışmalarıyla dünyada gıpta edilecek noktada" dedi. Yaklaşık 8 milyon kişinin dahil olduğu GSS kapsamındaki 2.5 milyonun üzerinde vatandaşın 5 yıllık borçlarına kolaylık sağlanırken, yararlananların gecikme cezaları ve zamları da silindi. Hükümet geçtiğimiz günlerde önemli bir karara daha imza attı. Primini zamanında ödemeyenler yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabilecekler.

HAZAL ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.