Bugünkü
Takvim

Yeni işçinin maaşı 3 ay devletten

Yeni işçinin maaşı 3 ay devletten
Türkiye, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı teşvikleriyle güçlü adımlar atmaya devam ediyor. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen ekonomi paketiyle ilave istihdama 3 aylık süper teşvik müjdesi geldi. Teklife komisyon görüşmeleri sırasında eklenen maddeye göre, 2018 yılı içinde işyerinden bildirilen sigortalı sayısına ilave olarak, 1 Şubat ile 30 Nisan tarihlerinde işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak. Yeni işe alınan işçiler için verilen bu destekle birlikte daha önce yürürlükteki teşvikler de devam edecek. İşçiler için işverene 3 ay süreyle günlük 67,36 lira tutarında ilave destek sağlanacak. Şubat, Mart, Nisan döneminde işe alınacak her bir işçi için 9 bin 400 liraya yakın destek verilecek. 3 aylık dönemde yaklaşık 300 bin yeni istihdam yaratıldığı düşünülürse bu destek tutarı 2.8 milyar liraya ulaşacak.


HAZAL ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.