Bugünkü
Takvim

‘yerlilik oyunu’ bozulacak

‘yerlilik oyunu’ bozulacak
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, yabancı şirketlerin kamu ihalelerinde yüzde 15 yerlilik avantajından yararlanmak için 'de kurdukları 'hülle firmalar'ın oyununu bozacak yeni bir kanun hazırladığı öğrenildi. Bakan 'ın Bakanlar Kurulu'nda gündeme getirdiği öğrenilen düzenlemeyle, Türkiye'de ortaklık kurarak yerli malı belgesi alan ve kamu ihalelerinde diğer yerli firmalar gibi yüzde 15 fiyat avantajından yararlanan yabancı şirketler için şartlar ağırlaştırılacak. Buna göre, yerli malı belgesi tanımına ürünlerin parçalarının da yerli olması ve Türkiye'de üretilmesi şartı da getirilecek.

BARIŞ ŞİMŞEK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.