Bugünkü
Takvim

Faturada % 30 tasarruf formülü

Faturada % 30 tasarruf formülü
CK Enerji Akdeniz Elektrik, müşterilerine elektrik faturasını düşüren öneriler sundu. sitesinde 'tüketim hesaplama uygulaması' bulunan şirket, elektrikli ev aletlerini doğru kullanarak faturaların yüzde 30 düşebileceğini müşterilerine uygulamalı bir şekilde aktardı. Şirket, aylık tüketimi 468 kilovatsaat düzeyinde olan bir ailenin 251,55 lira olan faturasını elektrikli ev aletlerini doğru kullanarak 176,50 liraya düşürebileceğinin altını çizdi. Buna göre;
Gün içinde 4 saat çalıştırıldığı zaman ayda 72 liralık enerji harcayan klimalarda oda sıcaklığını sabitlemek faturayı 19,79 liraya düşürüyor.
1 ay aralıksız çalıştığında 36 liralık elektrik harcayan buzdolabını güneş almayan bir noktaya koymak ayda 7,72 liralık bir tasarruf sağlıyor.
En önemli tasarruf kalemlerinden olan ampüller 5 saatlik kullanımda ayda 36 liralık elektrik tüketirken, LED ampüller ise aylık faturayı 12 liraya düşürüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.