Bugünkü
Takvim

Esnafa 3 ayda 10 milyar TL

Esnafa 3 ayda 10 milyar TL
Halkbank, esnaf ve sanatkara yılın ilk 3 ayında 10 milyar, yılın tamamında ise toplam 22 milyar lira kredi desteği verecek. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, "Esnaf Kredi Programı ile bu yıl yaklaşık 350 bin esnafa daha ulaşacağız" dedi. Esnaf ve sanatkarın işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019'da toplam 22 milyar lira kredi kullandıracaklarını bildiren Arslan, şöyle konuştu: "Yeni programa ilişkin kredi kullandırımları dün itibariyle başladı. Tahsis edilen tutarın 10 milyar liralık kısmının, bankamızın likidite durumu ve kredi geri dönüşlerinin yoğunlaşma dönemleri dikkate alınarak 2019'un ilk 3 ayında kullandırılması kararlaştırılmıştır."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.