Bugünkü
Takvim

70 bin işçi alınacak

Toplum Yararına Program kapsamında 70 bin işçi alınacak. 18 yaşını tamamlayan, açık öğretim harici öğrenci olmayan, malul, dul, yetim aylığı ve sosyal yardım almayan herkes ’a başvurabilecek.

Kamuya 70 bin işçi alınacak
Türkiye, yatırım ve seferberliğiyle 2019'a güçlü bir giriş yapacak. Toplum Yararına Program () kapsamında 70 bin kişi kamu kurumlarında işe yerleştirilecek. Geçtiğimiz Eylül ayında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kanalıyla okulların temizliği, bakım ve onarımı için TYP kapsamında 80 bin kişiyi iş sahibi yapmıştı. Şimdi de aynı program kapsamında 2019'da 70 bin işçi alınacağı açıklandı. Kamuya alınacak işçiler; çevre temizliği, altyapı yenilenmesi, park düzenlemesi, ağaçlandırma, restorasyon gibi işlerde çalışacak.

KURA ÇEKİLECEK
Noter huzurunda çekilecek kuralar sonucunda alınacak 70 bin kişi, 6 ay boyunca kamuda çeşitli kurumlarda istihdam edilecek. Bu kişilerin ücret ve sigortalarını, 6 ay devlet karşılayacak. Başvuru İŞKUR'dan yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.