Bugünkü
Takvim

a koşuyor

Turizm 50 milyona koşuyor
Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısının 2019'da 50 milyon kişiyi aşacağı tahmin ediliyor. Otelciler Federasyonu (TÜROFED)
Başkanı Osman Ayık, yabancı ziyaretçi sayısında bu yıl geçen yıla göre yüzde 20'nin üzerinde artış kaydedildiğini dile getirerek, "Yılın sonunda yaklaşık 40 milyonun üzerinde yabancı ziyaretçi sayısına ulaşmış olacağız. Bu da tüm yılların rekoru olacak" dedi. Ayık, 2019 yılı için rakamlarının çok iyi gittiğini 50 milyonu bulacaklarını söyledi.

KAYAKTA YÜZDE 70 DOLULUK
TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, erken rezervasyonla kayak merkezlerindeki otellerde doluluk oranının, henüz büyük bölümünde sezon açılmadan bugün itibarıyla yüzde 70 civarında olduğunu bildirdi. Erdem, "Sarıkamış'ta sezon bu sene erken açıldı. Uludağ'da da Aralık'ta başlar" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.