Bugünkü
Takvim

İşsize ayda 2 bin 10 TL

İşsize ayda 2 bin 10 TL
Ocak ayıyla birlikte herkesin geliri artacak. Özellikle teki artış merak konusu oldu. Yeni net asgari ücret için 2 bin lira (brüt 2 bin 532) seviyesi konuşulmaya başlandı. Asgari ücretteki artış, maaşını da artıracak. İşsizlik maaşı da halen en düşük 805,63, en yüksek bin 611,28 lira olarak uygulanırken, bu tutarlar da asgari ücret zammıyla yükselecek. Brüt asgari ücret 2 bin 532 lira olursa işsizlere verilen en düşük maaş bin 5 lira 11 kuruşa, en yüksek maaş da 2 bin 10 lira 23 kuruşa çıkacak. Öte yandan işsizlik maaşı için 120 günlük kesintisiz şartı da esnetilerek daha fazla kişinin maaş alması sağlanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.