Bugünkü
Takvim

çalışmaya 'kur' ayarı

Kısa çalışmaya 'kur' ayarı
Kısa çalışma ödeneği konusunda önemli bir adım atıldı. Hükümet, Ağustos ayında yaşanan kur saldırıları nedeniyle üretimlerini kısmi azaltmak durumunda kalan firmalara çalışma ödeneği kapısını açtı. Kısa çalışma ödeneği yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, kur saldırısı gibi dışsal etkilerden kaynaklı dönemsel durumlar da 'zorlayıcı sebep' tanımı kapsamına alındı. Böylece kur saldırısı nedeniyle sıkıntı yaşayan firmalar da kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecek. Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, yapılan düzenlemeyle zora düşen firmaların elemanlarını çıkarmak zorunda kalmayacağını belirtti.

ÖDENEK NE KADAR?
✖ Son 12 ay asgari ücretle çalışan: 1.208,46 TL
✖ Son 12 ay ortalama brüt ücreti 3 bin TL olan: 1.786,34 TL
✖ Son 12 ay ortalama brüt ücreti 5 bin TL olan: 2.021,14 TL


HAZAL ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.