Bugünkü
Takvim

Gayrimenkulde yeni dönem

Gayrimenkulde yeni dönem
2019-2021 yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı'nda gayrimenkul sektörünü ilgilendiren önemli maddeler yer aldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kurulacak Taşınmaz Değerleme Sistemi ile gayrimenkul envanterinin tamamlanacağını belirterek, "Tapu harçları ve vergilerinde adil bir süreç olacak" dedi. 'nda gayrimenkul sektörünü ilgilendiren şu maddeler yer alıyor:

✖ Taşınmaz değerleme sistemi kurularak gayrimenkul envanteri tamamlanacak, tapu harçları ve emlak vergilerinin gerçek değerleri üzerinden alınması sağlanacak şekilde gayrimenkul vergilendirme sistemi yeniden düzenlenecek.
✖ İmar planı revizyonları ile oluşan değer artışlarından kamuya gerçekçi oranda pay alınması ve artışların adaletli paylaşımı sağlanacak.
✖ Yeniden yapılandırılacak olan Türkiye Emlak sı A.Ş. ülkemizde gayrimenkul sektörünün en iyi uygulamaları kapsamında, gayrimenkul finansmanını yönlendirecek bir banka haline getirilecek.
Kentsel Dönüşüm uygulamaları kapsamında tarihi ve geleneksel kent merkezlerinin kimliği korunarak yenileme ve dönüşüm çalışmaları yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.