Bugünkü
Takvim

30 şehir gezdi

30 şehir gezdi
Avrupa'nın önde gelen inşaat malzemesi üreticilerinden Austrotherm Türkiye, geçen Nisan ayında hizmete aldığı yeni Ankara fabrikasının ardından, beş yıl içerisinde iki yeni tesis yatırımı yapacağını açıkladı. İstanbul Avrupa yakası ya da Trakya bölgesinde ve Sivas'ta 2 üretim tesisi kurmayı planlayan Austrotherm , ülke çapında başlattığı 'Isı Yalıtımı, Ülke Kazanımı' bilinçlendirme projesiyle de mantolamada ikinci faza geçişin öneminin altını çiziyor.

KDV TEŞVİKİ ŞART
Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, projeyi geniş kitlelere ulaştırabilmek için 'Müdür Yollarda' sloganıyla motosikletle 30 gün boyunca 30 şehir gezdi. 9 bin kilometre yol kat ederek konut sakinleri, apartman yöneticileri, öğrenciler, esnaf ve ustalarla bir araya geldiğini ifade eden Alioğlu, "Türkiye'de tasarrufu ve ısı yalıtımı konusunda ikinci evreye geçiyoruz. Bu geçiş sürecinde ilk işimiz, ısı yalıtım kalınlıkları ile enerji tasarrufu arasındaki ilişkiye kamuoyunun dikkatini çekmek" dedi. Konuyla ilgili çalışmaları İZODER ve EPSDER'in öncülüğünde yürüttüklerini söyleyen Alioğlu, "Bu noktada beklentimiz, ısı yalıtım ürünlerinde KDV'nin yüzde 1'e indirilmesi" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.