Bugünkü
Takvim

Yaşlılara iş fırsatı

Yaşlılara iş fırsatı
Hükümet yaşlıların ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer almalarını sağlamak, yaşam kalitelerini yükseltmek için güçlü adımlar atmaya devam ediyor. Türkiye'de yaşlı nüfusun 2030'da yüzde 15'e çıkacağını dikkate alan hükümet yaşlıların korunması, desteklenmesi, isteyen emeklilerin yeniden istihdama katılması için tüm imkanları seferber ediyor. Yeni dönemde Türkiye İş Kurumu'na başvuran emeklilerin talepleri geri çevrilmeyerek girişimcilik programlarına, dijital içerikli kurslara katılımları sağlanacak. Özel sektörün özellikle emekliler arasından talep ettiği işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, muhasebe, öğrenci işleri memuru gibi taleplerine hızlı şekilde yanıt verilecek. İşyeri açmak isteyenlere de finansman desteği verilecek. Emekliler, dar gelirliler, yaşlılar, engelliler gibi dezavantajlı grupların konut gereksiniminin karşılanmasına yönelik sosyal konut projeleri de desteklenecek. Yaşlı bakım hizmetleri için kamu-özel sektör işbirliği modeli geliştirecek. Huzur evlerine daha fazla destek sağlanarak yaşlıların kendilerini ailelerinin yanında hissedecekleri ortam sağlanacak.


Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.