Bugünkü
Takvim

’a Avrupalı akını

Yılın ilk 6 ayında sayısı yüzde 34 artan ’a, Avrupalı akını yaşanıyor. Ünlü tatil beldesi, 1.1 milyon turist sayısına koşuyor

Bodrum’a Avrupalı akını
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı ve Tanıtma Vakfı Kurucu Başkanı Recai Çakır, Bodrum'a gelen sayısının yılın ilk yarısında 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 34 artarak 550 bine yükseldiğini belirterek, "Avrupalı turist Bodrum'a geri döndü. Yıl genelinde 1.1 milyon turist bekliyoruz" dedi. Bodrum'da bayram döneminde otellerin doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığını dile getiren Çakır, şu anda bu oranın yüzde 85'lerde seyrettiğini söyledi. Bodrum'da bu yıl turistlerin yüzde 80'inin yabancı olduğunu kaydeden Çakır, "Bölgeye Avrupalı turist akını var. İngiltere, Hollanda, Belçika ve diğer Batı Avrupa ülkelerinin yanı sıra Polonya, Bulgaristan, Romanya gibi Doğu Avrupa ülkelerinden ve İran'dan da ciddi sayıda turist geliyor" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.