Bugünkü
Takvim

Zengin çıkarma

Üst gelir grubuna tatil yaptıran adlı kruvaziyer gemisi, 560 ABD’li yolcusu ve 410 personeliyle dümeni Kuşadası’na kırdı

Zengin çıkarma

'Ultra lüks' olarak tanımlanan sınıfta hizmet veren Silver Muse isimli kruvaziyer gemisi, 560 ABD'li yolcusu ve 410 personeliyle dün 'ye geldi. Aydın'ın Kuşadası limanına yanaşan gemiden inen ler Efes , Evi ve Kuşadası Çarşısı'nı gezdi. Kuşadası Ege Port Liman İşletmesi Genel Müdürü Aziz Güngör, kruvaziyer sektörünün en yeni gemilerinden olan 'un yolculuğunda Kuşadası'nı da uğrak yaptığını belirtti. Ultra lüks olarak tanımlanan 40 bin 700 groston ağırlığında ve 12 katlı gemide üst gelir grubundan insanların tatillerini geçirdiğini anlatan Güngör, "Kuşadası Limanı'na 2018'in ilk çeyreğinde 40 gemi seferi gerçekleşti. Sezon sonuna kadar 100 gemi seferi daha gerçekleşecek. 2019 yılında yolcu sayısı ve kapasitede artış yaşanacak. 2020 yılında kruvaziyer sektörü daha da hareketlenecek. Kuşadası Limanı dünya devlerine ev sahipliği yapacak" dedi.560 AMERİKALI MİLYONER GELDİ
Üst gelir grubundan 560 Amerikalı, dün Kuşadası'nı ve tarihi yerleri gezdi. Turistlerin alışveriş de yaptığı ifade edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.