Bugünkü
Takvim

ve harçlara yeni tarife

Vergi ve harçlara yeni tarife
Bazı ve harçlar, Maliye Bakanlığı'nın 2018 yılı için yüzde 14.47 olarak belirlediği yeniden değerleme oranında artırıldı. 1 yıllık pasaport harcı yeni yılda 175.5 liradan 200.8 liraya, 2 yıllıklarda ise 286.4 liradan 327.8 liraya çıkacak. Gelecek yıl, A sınıfı sürücü belgesi harcı 164.4 lira olarak belirlenirken, bu tutar B sınıfı sürücü belgesi harçlarında 495.7 lira olarak uygulanacak. Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliğine göre, otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları için Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) oranları torba yasadaki tarifeler üzerinden uygulanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.