Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2017 Gazete

Atıl araziler üretime açılacak

Atıl araziler üretime açılacak
SÜS Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Ahmet Dündar, devletin atıl arazilerini, ekonomiye kazandırmaya talip olduklarını söyledi. Süs bitkileri üretim alanlarını kompleks alanlara dönüştürerek ithalatı en aza indirmeyi, ihracatı ise 2023'te 500 milyon liraya çıkarmayı hedeflediklerini belirten Dündar, "Biz Hollanda, İtalya, İspanya ve Almanya'daki üreticilerle aynı kategoride ürünler üretebiliyoruz. Önemli sorunlarımızdan biri arazi sorunu. Devletin atıl arazileri uzun vadeli kiralamalarla üreticilerimize tahsis edilirse, bu alanlar Türkiye ekonomisine kazandırılacaktır" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.