Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.10.2017 Gazete
ABONE OL

’lere 500 milyarlık kredi

KOBİ’lere 500 milyarlık kredi
Türk bankacılık sektörü, ihracatın yaklaşık yüzde 60'ını gerçekleştiren ve istihdamın yüzde 75'ini oluşturan 'lere özel kredi paketleri ile destek veriyor. Bankalar 2010'da KOBİ'lere 125.5 milyar lira kredi desteği verirken, geçen yıl bu tutar 420.5 milyar lirayı geçti. Geçen yılın Ağustos sonu itibarıyla 401.6 milyar lira olan kredi bakiyesi, bu yılın aynı döneminde yüzde 22.1'lik artışla 490.3 milyar lira oldu. Banka yöneticileri, KOBİ'lere hem kredi hem de eğitim ve danışmanlık hizmetleri olarak desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.