Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.10.2017 Gazete
ABONE OL

Türkiye kalıcı pazar yatırımlar sürecek

’ın Türkiye’den çekileceği iddialarını yalanlayan Grup CEO’su Pieter Haas, ‘Türkiye en büyük 3’üncü pazarımız. Burası bizim için kalıcı bir pazar’ dedi

Türkiye kalıcı pazar yatırımlar sürecek
2007'de İstanbul Ümraniye'de açtığı ilk mağaza ile Türkiye pazarına giren Alman teknoloji perakendecisi MediaMarkt, 10 yılda 50'den fazla mağazaya ulaştı. 10'uncu yıl kutlamaları vesilesiyle Türkiye'de bulunan MediaMarktSaturn Retail Grup ve Ceconomy Holding CEO'su Pieter Haas, şirketin Türkiye pazarından çekileceği iddialarını reddetti. Türkiye'nin şu anda Almanya'nın ve İtalya'nın ardından en büyük 3'üncü pazar konumunda bulunduğunu anlatan Haas, "Burası bizim için kalıcı bir pazar. Yatırımlarımız devam edecek. 2020 yılına gelindiğinde, Türkiye'nin Avrupa'nın ikinci en büyük tüketici elektroniği pazarı olmasını bekliyoruz. Hedefimiz pazar lideri olmak. Türkiye'nin özellikle son 2.5 yılda gösterdiği performansla liderliğe emin adımlarla ilerlediğini gözlemliyoruz" dedi.

133 BİN METREKARE
MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım da "Türkiye'nin en büyük satış alanına sahip elektronik perakendecisi olarak 133 bin metrekarelik satış alanımızda 50 bine varan ürün çeşidini tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Ayrıca online kanalımızda da 9 bin çeşit ürün doğrudan tüketicilerle buluşuyor. En zengin ürün gamına sahip olarak büyümeyi sürdürüyoruz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.