Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.10.2017 Gazete
ABONE OL

4.6 milyar gelirle lider oldu

Turkcell 4.6 milyar gelirle lider oldu
Turkcell, telekomünikasyon sektörünün en yüksek cirosunu açıkladı. Üçüncü çeyrek finansal sonuçlarında yüzde 25.7 büyümeyle 4.6 milyar lira gelir açıklayan Turkcell, toplam gelirde telekomünikasyon sektörünün lideri oldu. İş modelini data ve dijital servisler üzerine kuran ve 2 yılı aşkın bir süredir yatırımlarını bu alanlarda yoğunlaştıran Turkcell, bu sonuçlarla, 2018 yılı sonu için belirlediği sektörün lideri olma hedefine, bu yılın üçüncü çeyreğinde ulaşmış oldu. Şirketin grup kârı da yıldan yıla yaklaşık 4'e katlanarak 601 milyon lira olarak gerçekleşti. Turkcell Grubu yılın ilk 9 ayında yüzde 26.6 büyüme ile 13 milyar lira ciroya, yüzde 38.2 artışla 4.5 milyar lira FAVÖK'e ve yüzde 34.6 FAVÖK marjına ulaştı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 2015'te liderlik için 2018 sonunu işaret ettiklerini ifade ederek, "Müşterilerimizin teveccühü sayesinde 2017 bitmeden bu hedefimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.