Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.10.2017 Gazete

Greenox, EDGE’de pilot proje oldu

Aycan & Feres İş Ortaklığı'nın İstanbul Çeliktepe'de inşa ettiği Greenox, Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından başlatılan EDGE Yeşil Bina Sektörel Gelişim Programı kapsamında Türkiye'de, özel sektörde seçilen tek pilot proje oldu. Aynı zamanda LEED Gold Sertifikası adayı olan Greenox; enerji, su ve hammadde kaynaklarının kullanımında sağladığı verimlilikle sakinlerinin enerji ve su giderlerinde yüzde 40'ı aşkın tasarruf etmesini sağlayacak. Karbon salınımını da azaltacak olan proje, ayrıca 25 bin 500 bitki ve 900 ağaca ev sahipliği yaparak yılda en az 2 bin 373 metreküp oksijen üretecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.