Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.10.2017 Gazete

tahmin yükseltti

Dünya Bankası tahmin yükseltti
YILIN ikinci çeyreğinde yüzde 5.1 büyüyen Türkiye'ye yönelik tahminlerini değiştiren kurumlar arasına da katılıyor. Dünya Bankası Türkiye Direktörü Johanssen Zutt, Türkiye'nin bu yılki büyüme tahminini yüksek ihtimalle yüzde 5 veya 5.1'e revize edeceklerini belirterek, "Çünkü ikinci çeyrekte izlediğimiz güçlü performansın üçüncü çeyrekte de devam etmesini bekliyoruz" dedi. Zutt, Türk ekonomisinin geçen yıl yaşanan şokları çok hızlı atlattığına işaret etti. Dünya Bankası, Türkiye'nin yüzde 3.5 büyüyeceği tahmininde bulunmuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.