Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.10.2017 Gazete
ABONE OL

da düşüş başlıyor

Enflasyonda düşüş başlıyor
Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Türkiye ekonomisinin son yıllarda dayanıklılığını defalarca ispatladığını belirterek, yaşanan birçok farklı nitelikteki şoka rağmen ekonomik büyümenin hemen hemen kesintisiz devam ettiğini dile getirdi. Önümüzdeki dönem para politikasının üzerindeki etkilerinin daha belirgin görülmeye başlayacağını söyleyen Çetinkaya, "Enflasyonun yıl sonundan itibaren kademeli olarak aşağı inmesini öngörüyoruz. Enflasyonu etkileyen unsurları yakından takip ederek sıkı para politikası duruşumuzu, enflasyon görünümü hedeflerle uyumlu oluncaya kadar kararlılıkla sürdüreceğiz"

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.