Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.10.2017 Gazete
ABONE OL

İndirimli alışveriş fırsatı sürüyor

İndirimli alışveriş fırsatı sürüyor
İç piyasayı canlandırmak için mobilya ve beyaz eşyada uygulanan KDV ve ÖTV indiriminin sona ermesine karşın, söz konusu sektörlerde vergi farkları fiyatlara yansıtılmadığı gibi, kampanyalar da sürüyor. Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı Nuri Gürcan, sektörü dinamik tutmak için yüzde 10 KDV farkını henüz fiyatlarına yansıtmadıklarını belirtti. Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Başkanı Ergün Güler ise "Piyasadaki perakendeciler Eylül'de ürünleri vergisiz aldığı için o malı münferit uygulamalar ve insiyatiflerle ÖTV farkını koymadan satabilir ama bu münferittir ve perakendecinin insiyatifiyle gerçekleşmiştir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.