;

İşçiye kadro müjdesi

“Geçmiş dönemde yapmış olduğumuz seçimlerde taşerondaki kardeşlerimize kamuda istihdam imkanıyla ilgili bir beyanımız oldu. AK Parti olarak ne dediysek arkasında durduk. Bu konuda da titiz çalışıyoruz.”

İşçiye kadro müjdesi
Kamuda görev yapan 720 bin taşeron işçiye iyi haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin bekledikleri açıklamayı yaptı. Sarıeroğlu, "Taşeron çalışanlarla ile ilgili yeni çalışmalarınız var mı?" soruları üzerine, bu meselenin çok uzun süredir ülkenin gündeminde bulunduğunu aktardı. AK Parti döneminde yapılan yeni kanun değişiklikleri ile taşeron çalışanlar meselesinin çözülmeye çalışıldığını ve en önemlisi sendikal örgütlenme hakkına sahip olduklarını vurgulayan Sarıeroğlu, yine kıdem tazminatları ile ücretlerinin ve yıllık izinlerinin güvence altına alındığını bildirdi. Sarıeroğlu, taşeron işçilerle ilgili süreci tamamlamak için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.