;
Genç işsize müjde
Hükümetin istihdam projesi giderek genişliyor. Eğitim seviyesi yükseldikçe düzeyi artarken bunun önüne geçebilmek için bir dizi yeni tedbiri yaşama geçirilecek. Hükümet, için şu adımları atacak:

STAJYERLİK GENİŞLİYOR: Üniversite öğrencilerinin iş piyasasına geçişlerini sağlamak amacıyla stajyerlik, kursiyerlik gibi düzenlemeler genişletiliyor.

TRIMESTIR YAYGINLAŞIYOR: Üniversitelerde 1 dönem uygulamaları, 2 dönem akademik eğitim içeren trimester uygulamaları yaygınlaştırılıyor.

EĞİTİM-NİTELİK UYUMU: Eğitim işgücü piyasasının talep ettiği nitelikler arasındaki uyumsuzluk önleniyor.

DÖRT PROGRAMA KATILIM: İşgücü yerleştirme kursları, iş kurma danışmanlığı, meslek geliştirme, işini kurma programlarına katılım artırılacak. İŞKUR meslek edinme, kariyer hedefi, girişimcilik gibi konularda bu gruba yönelik özel eğitim programları düzenleyecek.

YEREL AKTÖRLER DE DEVREDE: Gençlere iş kapısı açmak için yerel aktörler de devreye girecek.

TEKNOLOJİK YATIRIMLARLA ARTACAK: Teknolojik süreci yönetecek işgücü ihtiyacı eğitimli gençlerle karşılanacak.

İŞ GELİŞTİRME MERKEZLERİ ARTIYOR: Gençlere iş aramada kişisel eylem planları hazırlanacak.

İNTERNET ÜZERİNDEN DESTEK: İŞKUR, internet üzerinden mesleki rehberlik hizmetleri verecek. Üniversite mezunu gençlerin iş bulmaları için özel takip sistemi kurulacak.

Hazal ATEŞ
Etiketler:
  • 03 Eylül 2017, Pazar

kalan karakter 1000

Ahmet Ahmet

Güzel çalışmalar bunlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.09.2017 06:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.