Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.08.2017 Gazete
ABONE OL

Çalışana ek

5.2 milyon kişiyi ilgilendiren den ek da çıktı. Tabipten güvenlik görevlisine, mühendisten şefe kadar pek çok kesimin maaşında ekstra artış olacak

Çalışana ek zam
Toplu sözleşmede maaşların 2018'de yüzde 4+yüzde 3.5, 2019'da yüzde 4+yüzde 5 olmak üzere toplam yüzde 17.54 artırılması karara bağlanırken, pek çok kamu çalışanına ek mın yolu açıldı. İşte ek zam alacak kamu görevlilerinden bazıları:

Tabiplerin ve diş tabiplerinin maaşlarına 122 lira ilave zam yapılacak.
KİT'lerde görev yapan başmüdür, kombina, fabrika, müessese ve işletme müdürlerinin maaşlarına 202 lira ilave zam olacak.
Sivil savunma uzmanlarının maaşlarına 51 lira ilave zam yapılacak.
KİT'lerde görev yapan teknik şef, atölye şefi, teknik amir, teknik uzman, grup başmühendisi, başmühendis, başmimar, mühendis, mimar şehir plancısı ve veteriner hekimlerin maaşlarına 122 lira zam yansıtılacak.
Koruma ve güvenlik görevlilerinin maaşlarına 51 lira ilave zam kararı alındı.
KİT'lerde arazi, şantiye, inşaat, baraj, park, bahçe, maden, açık alanlarda kurulu tarım, hayvancılık uygulama birimleri ve yol gibi açık çalışma mahallerinde fiilen çalışan; grup başmühendisi, başmühendis, başmimar, mühendis, mimar, şehir plancısı, jeolog, hidrolog, hidrojeolog, jeofizikçi, fizikçi, jeomorfolog, kimyager, teknik amir, teknik şef, atölye şefi ve teknik uzman pozisyonlarında bulunan sözleşmeli personele fiilen çalıştıkları her gün için 25 lira olmak ve 3 ayda 500 lirayı aşmamak üzere, başeksper, eksper, topograf ve tekniker pozisyonlarında görev yapan sözleşmeli personele her gün için 15 lira olmak ve 3 ayda 300 lirayı aşmamak üzere ilave ücret ödenmesi sağlandı.
Şef kadrolarında bulunan personele 101 lira ilave zam yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.