Bugünkü
Takvim

200 milyarlık hamle

200 milyarlık hamle
Çevre Bakanlığı, kentsel dönüşüme 'sıfır faizli' kredi desteği için 5 milyar liralık paket hazırladı. Paket; Dünya Bankası, Avrupa İmar Kalkınma Bankası fonları ve diğer gelirlerle 20 milyar liraya kadar ulaşacak. Yeni kentsel dönüşüm planı ile yaklaşık 200 milyar liralık ekonomik canlılık yaratılması hedefleniyor. 75 milyar lirası konut yapımı, 75 milyar lirası ev içinin tefrişatı ve 50 milyar lirası altyapı için olmak üzere ekonomiye 200 milyar liralık potansiyel kanalize edilecek. Dönüşümde yerli inşaat malzemesi kullanan müteahhitler de teşvikten yararlanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.