;

Tutulma turizmi

21 Ağustos’taki ’lileri harekete geçirdi. Otel ve uçak bileti fiyatları uçtu. 10 bin dolara varan fiyatlarla turlar düzenlendi

Tutulma turizmi
Son 10 yılın en önemli gök olayı olarak görülen tam güneş tutulması 21 Ağustos'ta. Tam tutulma evresi 2 dakika 45 saniye sürecek. Güneş tutulmasına günler kala, ABD'de büyük heyecan yaşanıyor. Tutulma, ülkede turizmi hareketlendirdi. Tutulmanın çok net izlenebileceği bölgelerdeki oteller doldu, fiyatlar da tavan yaptı.

CAM KENARI 1.500 $
Tutulma için özel turlar düzenlendi. Tur fiyatları 10 bin dolara kadar çıkıyor. Güneş tutulmasını havada izlemek isteyenlerin talebi de bilet fiyatlarını uçurdu. nın en iyi izlenebileceği yerlerden biri olan Wyoming'den geçecek bir uçakta cam kenarı koltuk fiyatı bin 500 dolara, yani 5 bin 300 liraya kadar çıktı. Sadece tutulma sırasında havada olacak uçakların değil, tutulma öncesi düzenlenecek seferlerin fiyatları da yükseldi. Tutulmayı kaçırmak istemeyenlerin talebi fiyatları normal sezonun üstüne çıkarttı. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) tarafından yapılan açıklamaya göre, güneş tutulmasının en net şekilde görünebileceği yerle; Oregon, Idaho, Wyoming, Nebraska, Missouri, Illinois, Tennessee, North Carolina gibi eyaletler olacak.
  • 13 Ağustos 2017, Pazar

kalan karakter 1000

DÜRÜST,, DÜRÜST,,

VALLA NE DİYİM BENCE ,BU OLAY ABD NİN SONUNUN İŞARETİ BENCE ,,ÜZERLERİNDE BU KADAR MASUMUN AHI VAR ,ÇÜNKÜ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.08.2017 18:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.