;
Hayal gerçek oluyor
Türkiye'nin ilk ve tek milli su olacak için çalışmalar devam ediyor. 2019 sonunda uzaya fırlatılması ve 600 milyon liraya mal olması planlanan uydunun yapım çalışmaları sorunsuz şekilde ilerliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Stratejik mahiyetiyle son derece önemli. Türkiye yakın zamanda hayali dahi kurulamayanları da gerçekleştirmeyi mutlaka başaracaktır" diyerek önemine vurgu yaptığı Türksat 6A için Ankara'da kritik bir toplantı düzenlendi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Bilim, Sanayi Bakanı Faruk Özlü'nün katıldığı toplantıda, uydu ile ilgili çalışmalar masaya yatırıldı. Kaydedilen aşamanın memnuniyet verici olduğuna vurgu yapıldı. Hem askeri hem de ticari amaçla kullanılacak 6A'nın yapım çalışmalarında 33 Türk mühendis ve 354 işçi görev yapıyor.

Barış ŞİMŞEK
Etiketler: ,
  • 13 Ağustos 2017, Pazar

kalan karakter 1000

Cesur DUYARLI Cesur DUYARLI

2019 çok uzak bir zaman. her konuda çok geç kalındı. Yurtta sulh cihanda sulh dediler on, yirmi yıllarca bir mermi bile üretmediler. joan baez miğfere çiçek ekelim derken kendi ülkesi atomlar, hidrojenler, nükleerler üretiyordu. bizim saflar da buna inanıyordu. uyuduk, yıllarca uyuduk. her konuda uyuduk. sağlıkta uyuduk, eğitimde uyuduk, milli savunmada uyuduk uyuduk allah uyuduk. şimdi lütfen artık elimiz çabuk tutalım, çabuk ve herşeyin en iyisin, en güzelini, en güçlüsünü üretelim. kaybedecek vaktimiz yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 13.08.2017 13:51
KARTAL KARTAL

SÜPER TÜRKİYE YE HAYIRLI OLSUN AMİNNNNN..........................

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 13.08.2017 10:08
Mahmut Mahmut

Reisimizden Allah razı olsun Türkiyemizin gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği projeler için çok seviniyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 13.08.2017 09:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.