;

ye erken maaş bin 915 TL ikramiye

Bayram nedeniyle maaşlarını erken alacak olan leri, ikramiye ve zam için de toplu sözleşmeye kilitlendi. Memur-Sen, memurlar ve memur emeklileri için bin 915 lira bayram ikramiyesinde ısrarcı

Emekliye erken maaş bin 915 TL ikramiye
Memurlar ve leri toplu sözleşme görüşmelerine kilitlendi. Hükümetin yarın ileteceği 2018 ve 2019 yılları için zam teklifi heyecanla beklenirken, bayram ikramiyesi konusunda çıkacak karar da merak ediliyor. Hem Memur-Sen'in hem de Türkiye Kamu-Sen'in talepleri arasında yer alan ikramiye hayata geçerse, toplam 5.1 milyon kamu görevlisi ve memur emeklisine Kurban Bayramı öncesinde önemli bir müjde gelmiş olacak. Memur- Sen'in Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenmesini istediği ikramiye tutarı da bin 915 lira. Konfederasyon, toplu sözleşme görüşmelerinde, ikramiye ödemesinde ısrarlı bir tutum sergiliyor. Bu arada memur emeklilerinin, bayram nedeniyle maaşlarını erken alması söz konusu. Bu yıl Kurban Bayramı 1-4 Eylül tarihlerine denk geliyor. Memur emeklileri de maaşlarını ayın 1'i ile 5'i arasında alıyor. Maaş günleri bayrama denk gelen emekliler, paralarını bayram öncesi cebine koyacak.

'CANLILIK YARATIR'
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, kamu çalışanları ile memur emeklilerini ilgilendiren 4. dönem toplu görüşmelerinde, dini bayramlarda ikramiye ödenmesi tekliflerinin bulunduğunu belirterek, bu teklifte ısrarcı olduklarını söyledi. Toplu iş sözleşmesi kapsamında olan işçilerde olduğu gibi kamu görevlilerine de dini bayramlarda ikramiye verilmesini istediklerini belirten Bayraktutar, şunları kaydetti: "Dini bayramlar, harcamaların arttığı dönemlerdir. Özellikle Kurban Bayramı'nda kesilen kurban, bütçeye ek bir yük getirmektedir. Ödenecek bayram ikramiyesi, bu yükü karşılayacağı gibi, ekonomik hayata da katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı teklifimizde ısrarcıyız."
Etiketler: ,
  • 13 Ağustos 2017, Pazar

kalan karakter 1000

gülşen uysal gülşen uysal

bayram parası verilse çok iyi birşey bayramlar zaten toplumumuz için paylaşım bayramı daha iyi paylaşır

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.08.2017 23:34
misafir misafir

Ne Memur Emeklisine nede İşçi Emeklisine bu parayı vermezler.Vekillere verilecek olsaydı saniyede alırlardı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır1
cevapla 14.08.2017 00:02
hasan hasan

hoş görülü olmak hak alınırken güzel olarak birlikte güleryüzle dua ederek isteyelim yorumda okudum işçi almazsa diye memur emeklisine almasın diye dua edecekler var ya al hepsi sizin olsun bu dünyada kim ne bırakacak hayret

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır28
cevapla 13.08.2017 14:44
s s

işçi emeklisine ikramiye yokmu

Aynı Görüşte misiniz?
evet73
hayır3
cevapla 13.08.2017 13:54
Onursal Onursal

İşçi emeklisine yokmu

Aynı Görüşte misiniz?
evet75
hayır4
cevapla 13.08.2017 13:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.