;

a koşuyoRUS

2016’da 6 milyon 181 bin turist ağırlayan Antalya, bu yıl ise 7 ayda 5 milyonu aştı... Ruslar’ın ilgisiyle Antalya i hareketlendi

Rekora koşuyoRUS
Geçtiğimiz yaz sezonunda Rusya ile yaşanılan sıkıntılar nedeniyle zor günler yaşayan Antalya, bu yıl Ruslar'ın yoğun ilgisiyle toparlanmaya başladı. Antalya 2016'nın tamamında 6 milyon 181 bin turisti ağırlarken, bu rakamlara yılın ilk 7 ayında yaklaşıldı. Akdeniz'in incisi Antalya'ya havayoluyla 28 Temmuz itibariyle 5 milyon 21 bin 5 kişi geldi. Gelen turistler geçen yıla oranla yüzde 62'lik bir artış gösterdi. Temmuz ayında Antalya'ya günlük en düşük 51 bin, en yüksek 68 bin turist geldi. Antalya'ya Temmuz ayı itibariyle gelen turistlerin büyük bölümünü Ruslar oluşturdu. Haziran ayında 1 milyon 321 bin olan sayısı, Temmuz'da ise 2 milyonu geçti. Rusya'nın yanı sıra Ukrayna ve BDT ülkelerindeki yükselişler Temmuz ayında da sürmeye devam etti.
Etiketler: , ,
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.