;

Ucuz hamlesi

Sebze ve meyvede ucuzluk için düğmeye basan Komitesi, yeni kararlar aldı. Finansman koşulları iyileştirilecek, teşvikler sağlanacak

Ucuz gıda hamlesi
Gıda Komitesi, tüketicinin ürünlerini daha ucuza tüketmesi, enflasyonu tetikleyen fiyatları aşağı çekmek için dört koldan harekete geçti. Gümrük, dış ticaret tedbirlerinin ardından; üretim ve dağıtım kanalları başta olmak üzere yeni tedbirler devreye giriyor. sektörüne yönelik finansal ürünler çeşitlendirilerek, teminat başta olmak üzere finansman koşulları iyileştiriliyor. Gıda Komitesi, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında toplandı. Toplantıda; üretim, tarımın finansmanı ve gıda arz zincirine ilişkin orta/uzun vadeli yapısal konular gündeme geldi. Alınan kararlar ve yapılan tespitler şöyle:

Yaş meyve-sebze arz zinciri üzerindeki temel lojistik konular olan hasat, sınıflandırma, paketleme, saklama, nakliye ve soğuk zincir süreçlerinde verimliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar değerlendirildi, farklı teşvik modelleri ele alındı, öncelikli alanlar belirlenerek uygulama aşamasına geçilmesi kararlaştırıldı.

TEŞVİK PAKETLERİ GELİYOR
Tarım sektörüne yönelik finansal ürünlerin çeşitlendirilmesine ve teminat başta olmak üzere finansman koşullarının iyileştirilmesine ilişkin tedbir önerileri değerlendirildi. Gıda sektörüne ilişkin yürütülmekte olan rekabet incelemelerinde gelinen aşama ve atılması planlanan ilave adımlar hakkında komiteye bilgi verildi. Üreticilerin lisanslı depo kullanım maliyetleri ile üretici birliklerinin kendi ortak ve üyeleriyle yaptıkları ticari işlemlerin maliyetlerini azaltacak teşvik paketlerine ilişkin karar alındı.
Etiketler: , , ,
  • 17 Temmuz 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

t.c t.c

bakın devlet gıdayı üretip hale beleş verse 3 de bir oranında ucuzlar. ona göre çözüm bulunsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 17.07.2017 09:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.