Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.03.2017 Gazete
ABONE OL

tamam sıra Amerika’da

, elektronik ndan dönebileceğinin sinyalini verdi. Bakan Arslan, teknik bir ekibin İngiltere’ye gittiğini belirtip, ‘Yasağın yakın zamanda kalkmasını bekliyoruz’ dedi

İngiltere tamam sıra Amerika’da
ABD'nin ülkelerine yapılan uçuşlar için getirdiği elektronik hamlesine destek veren İngiltere, geri adım ışığı yaktı. Geçen hafta başlayan uygulama ile , 8 ülkeden yapılan uçuşlarda, yolcunun kabin içinde cep telefonu hariç elektronik cihaz bulundurmasını yasaklamıştı. Yasağı de Türkiye'nin aralarında olduğu 6 ülkede uygulamaya koymuştu. İngiltere, ticari kaygılar nedeniyle alınan karardan dönebileceğinin sinyalini verdi.

GİRİŞİMLER DEVAM EDİYOR
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kabinde elektronik cihaz yasağına ilişkin görüşmelerin devam ettiğini belirterek, "Kabinde cihaz yasağı ile ilgili teknik bir ekip İngiltere'ye gidiyor görüşme yapmak üzere. Havayolu şirketlerimizin ve yolcularımızın uygulamadan etkilenmemesi için girişimlerimiz devam ediyor. İngiltere'nin yasağı yakın zamanda kaldıracağını düşünüyoruz" dedi. ABD ile yapılacak görüşmelerin ise daha uzun soluklu olabileceğini anlatan Bakan Arslan, "Eğer yasak uygulanacaksa, her yer için geçerli olmalıdır. Ayrım yapılmaması lazım" şeklinde konuştu.

'BU BİR SAVAŞTIR'
Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, "ABD ve İngiltere'nin uyguladığı kararın, güvenlik gerekçesiyle alındığını düşünmek biraz saflık olur. Eğer işi ciddiye almazsak, bunun ileri adımları gelebilir. Bu bir ekonomik savaştır"dedi. Atılgan, İstanbul'un yeni havalimanının büyük bir transit merkezi olacağının konuşulmasının, diğer ülkelerin havayolu şirketlerini korkuttuğunu belirtti. İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu ise "Burada hedef , amaç THY'ye darbe indirmek. THY'nin yöneticisi, siyasi erkle de görüşerek, Boeing'den yaptığı alımları mutlaka gözden geçirmeli" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

Alp Alp

Teknolojiye ağırlık verip bütün teknolojik araç ve ürünleri üretmeli bunun için atılım yapmalıyız.Türkiye zaten kendi kendine yeten bir ülke altyapısını enerji yatırımlarınıda büyük ölçüde tamamladı.Bundan sonra dijital sanayi devrimini ve uçaktan gemiye arabadan trene saatten tazıcıya kendimiz projelendiirip kendi markalarımızı yaratmaliyız.Montajcı sanayi ile daha ileri gidemeyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2017 22:29
Mehmet TUNÇ Mehmet TUNÇ

Hava alanlarında alınan güvenlik önlemlerini yabancılara açıklamak çok büyük tehlike içeriyor.Hava alanınız güvenliksiz deyip inceleyerek bunu teröristlere verecekleri kesin,zaten onlar finanse ediyor.Oyuna gelmeyin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.03.2017 20:12
ihsan ihsan

ulen haçlı pislikleri erkekseniz teker teker gelin

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 29.03.2017 13:04
Türk Türk

kısasa kısas. tüm siyonistler haçlılar tekrar savaş açtılar bunun halk olarak biliyoruz bilmeyen kuş beyinlilere 16 NİSANDA EVETLE anlatacağız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 29.03.2017 08:07
Tayfun Tayfun

Sayin Trump sendemi ISRAIL LOBISININ usagi oluyorsun ve Ortadogudaki ABD rinin katliamlarini devam ettiriyorsun.. ISIS , PKK, PYK.. ABD ri tarafindan yaratilmistir..iki yuzlu Trump oldun

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 29.03.2017 02:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.