Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.03.2017 Gazete
ABONE OL

Kumpasa rekorlu cevap

Elektronik cihazları yasaklatarak, ’den yolcu kapmaya çalışan ABD’li ve İngiliz firmaların hayalleri suya düştü. THY yolcu rekoru kırdı.

Kumpasa rekorlu cevap
ABD ve İngiltere havayolu şirketlerinin Türk Hava Yolları'ndan () yolcu kapma planı suya düştü. İki ülkenin geçen hafta güvenlik bahanesiyle başlattığı 8 ülkeden yapılan uçuşlardaki elektronik cihaz yasağı, THY'nin yolcu sayısında düşüşe neden olmadı. Aksine THY, hafta sonu yolcu rekoru kırdı. Büyüme rakamları ile parmakla gösterilen THY'nin önünü almak için kumpas yapan havacılık firmaları hayal kırıklığı yaşadı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, pazar günü en büyük yolcu sayısına ulaştıklarının müjdesini verdi. Pazar günü 179 bin 871 yolcuyu taşıdıklarını, böylece Ocak ayından itibaren günlük en yüksek yolcu sayısı rekoruna ulaştıklarını bildiren Ekşi, "Bahar geliyor" ifadelerini kullandı. Öte yandan THY; Letonya, Litvanya ve Estonya'ya gidiş-dönüş fiyat kampanyasını açıkladı. THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre; THY, transfer merkezi İstanbul'dan; Litvanya'da Vilnius ile Estonya'da Tallinn'e 159 dolardan, Letonya'da Riga'ya ise 189 dolardan başlayan fiyatlarla gidiş-dönüş her şey dahil uçuş olanağı sağlıyor. İndirim için biletlerin 15 Nisan'a kadar alınması gerekiyor.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

thy hemen acil tedbiri uygula internetli tabletleri dağıt

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.03.2017 09:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.