Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.03.2017 Gazete
ABONE OL

Emekliye 700 milyon TL

Emekliye 700 milyon TL
Kamuda 30 yıldan fazla çalışan ve 7 Ocak 2015'ten önce emekli olanlara ek ikramiye ödemeleri başladı. 408 bin memur emeklisinden başvurularını yapmış olan 130 bini, bu ay sonuna kadar ödeme alacak. Bu kişilere ödenen tutar 700 milyon lirayı bulacak. 27 Ocak'ta yürürlüğe giren yasa kapsamında, 30 yıldan fazla hizmetle emekli olmasına karşın ni 30 yıl üzerinden alanlara, kalan her tam hizmet yılı için ödeme yapılıyor. Emeklilere, başvuru tarihinden itibaren 3 ay içinde ikramiyelerin 7 bin 500 liraya kadar olan kısmı ödeniyor. Varsa kalan kısmı da bir yıl sonra yasal faiziyle birlikte ödenecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.