Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.03.2017 Gazete
ABONE OL

1 milyon aileye müjde

Enerji Bakanı Berat Albayrak, 2017, 2018 yıllarında çok büyük bir doğalgaz hamlesi başlattıklarını açıkladı. 81 il ve 250 ilçede 1 milyon aile doğalgaz ile buluşacak.

1 milyon aileye müjde
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "2017 ve 2018 yılında çok büyük bir doğalgaz hamlesi için düğmeye bastık. Sadece 81 ili tamamlamayacağız. 200-250 ilçemizde yaklaşık 1 milyon aileyi bu 2 yılda 5 milyar liradan fazla yatırım yaparak doğalgaz konforuyla buluşturacağız" dedi. Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde öğrencilerle bir araya gelen, ardından bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla buluşan Albayrak, Kırşehir'e 2 sürprizle geldiğini belirtti. Albayrak, doğalgaz yatırımlarına değinerek şöyle konuştu: "İnşallah, hem Kaman hem de Mucur'a bu yıl sonuna kadar doğalgazı getiriyoruz. 2017 ve 2018 yılında, çok büyük bir doğalgaz hamlesi için düğmeye bastık. Sadece 81 ili tamamlamayacağız. 200- 250 ilçemizde yaklaşık 1 milyon aileyi bu 2 yılda 5 milyar liradan fazla yatırım yaparak doğalgaz konforuyla buluşturacağız. Bunun ayaklarından birisi olan Kırşehir'imizde bu sene 2 ilçemizi inşallah önümüzdeki kış doğalgazla buluşturacağız."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.