Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.03.2017 Gazete
ABONE OL

Dev projelerle turizm kazanır

, yurt dışı tanıtımlarında ‘turizm markasıyız’ ifadesinin kullanılmasını istedi.

Dev projelerle turizm kazanır
Artaş İnşaat Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, dünyada güvenli bir şehir veya ülke olmadığının altını çizerek, yurt dışında 'güvenli bir ülkeyiz' yerine 'turizm markasıyız' kavramına vurgu yapılması gerektiğini söyledi. İstanbul turizminin 2018'de tamamlanması planlanan 3. Havalimanı ve Galataport projeleriyle yeniden yükselişe geçeceğini anlatan Arifoğlu, "İstanbul otellerinde 100 eurodan 55-60 euro bandına gerileyen gecelik oda fiyatları da 2018'den sonra yükselişe geçecektir" dedi. İstanbul'un tarihi yarımadasında bulunan BW PLUS The President Hotel ve BW Citadel Hotel'in 2 yıl öncesine kadar ağırlıklı olarak Avrupalı turistlere hizmet verdiğini ifade eden Arifoğlu, şu an ağırlıklı olarak Ortadoğulu turistlere hizmet vermekte olduklarını kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.