Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.03.2017 Gazete
ABONE OL

Gıcık tartışması

Orman Bakanlığı, ’nun imara aykırı inşa edilen otelinin yıkılıp imara uygun hale getirilmesi için tebligat yapıldığını ancak bugüne kadar işlem yapılmadığını hatırlattı.

Gıcık tartışması
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun Uludağ ile ilgili yaptığı açıklamalara, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi. Bakanlık, "Uludağ'ı istediği gibi yönetmek kimsenin haddine değildir ve birileri istiyor diye Uludağ Milli Parkı kimseye feda edilmeyecektir" açıklamasını yaptı. Bakanlık'ın açıklamasında şöyle denildi: "Yapılan haberlerde Uludağ'ın orman kanunu ile yönetilemeyeceği, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun inadından vazgeçerek Uludağ'ın yönetimini Bursa Belediyesi'ne vermesi gerektiği ve Bakanlık'ın Bursa'ya gıcıklığının olduğu gibi akla ziyan ifadeler yer almaktadır. Uludağ'daki Ağaoğlu Hotel için bakanlığımızca tahsis yapılmış ancak tahsis sınırlarının dışına çıkılarak imar planına aykırı olarak orman alanına kaçak bina yapılmıştır."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.