;
Emeklilik fırsatı
Kamuda erken imkanı tanınan mesleklerin kapsamı genişletiliyor. Hangi kamu görevlilerinin hangi şartlarda ve süreyle fiili hizmet süresi zammından (yıpranma payı) yararlandırılacağı konusu yeniden değerlendiriliyor. Bu amaçla oluşturulan komisyon, çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık çalışanları için yapılan çalışmanın son aşamada olduğu belirtiliyor. Öğretmenler, postacılar ve itfaiyeciler gibi pek çok meslekteki çalışanlar, heyecanla kendilerine de bu imkanın verilmesini bekliyor. Kamu çalışanlarının erken emeklilik talebi, son toplu sözleşmeye damgasını vurmuştu. Her hizmet kolundan erken emeklilik talebi gelince, bir komisyon oluşturulması kararlaştırılmıştı. Bu kararın ardından hızla düğmeye basıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bir komisyon oluşturuldu.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Edinilen bilgiye göre; çalışmalarda sona yaklaşıldı. Çalışma tamamlandığında, hangi hizmet kollarında ve kimlere ne şekilde yıpranma payı verileceğine yönelik ön metinler oluşturulacak. Çalışma sonucunda hazırlanacak rapor, yasa tasarısı haline getirilerek Meclis'e sunulacak. Çalışmayla erken emeklilik imkanı verilecek meslekler arasında başı sağlık çalışanları çekiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta sağlık çalışanlarına "5 yıla 1 yıl yıpranma payı sözüm vardı. 16 Nisan'dan hemen sonra düzenleme yaparak yıpranma konusunu süratle çözeceğiz" demişti. Erken emeklilik bekleyenler arasında sağlıkçıların yanı sıra öğretmenler, postacılar, itfaiyeciler, mühendisler, teknikerler, teknisyenler ve kimyacılar da yer alıyor.
Etiketler:

kalan karakter 1000

MİSAFİR MİSAFİR

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİNE FİİLİ HİZMET HAKKI VERİLMELİDİR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.03.2017 17:38
MURAT MURAT

özel sektörde çalışanlar insan değilmi inşallah onlarada yasa çıkar zaten kamuda çalışanlar emekli olmak istemiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 21.03.2017 16:25
MURAT MURAT

YAHU ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞANLAR İNSAN DEĞİLMİ KAMUDA ÇALIŞAN ZATEN EMEKLİ OLMAK İSTEMİYOR

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 21.03.2017 16:24
ahmet ahmet

özel sektörde çalışan insan değilmi? onlarında yıpranma meslek kapsamı genişletilsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 21.03.2017 16:05
mehmet kağnıcı mehmet kağnıcı

Türktelekomda çalışan teknik personellere her yıl ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu düzenlenir bizer her gün akü bakımı ve montaj enerji sistemlerinde çalışmaktayız kısaca bizi işimizde her gün radyasyonla ve asite uğraşıyoruz. bize hiç yıpranma verilmiyor yıpranmadan bizlerinde yararlanması gerekir diye düşünüyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 21.03.2017 15:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.