Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.03.2017 Gazete
ABONE OL

KOSGEB desteğiyle iş sahibi oldu

Ev hanımıyken KOSGEB’den aldığı 30 bin lira hibe ile işyeri kuran , 5 kadına da iş imkanı sağlıyor.

KOSGEB desteğiyle iş sahibi oldu
Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaşayan 35 yaşındaki Ülkü Kayaoğlu, ev hanımıyken KOSGEB'den aldığı 30 bin lira hibe ile kurduğu işyerinde, çeşitli yöresel yiyecekler yapıyor. Evli ve 2 çocuk annesi Kayaoğlu, yaptığı pasta ve börekler çevresindekilerce beğenilince ticarete atılmaya karar verdi. Girişimcilik kursuna katılan ve belge alan, ardından KOSGEB'e başvuran Kayaoğlu, 5 yıl önce 30 bin lira hibe almaya hak kazandı. Aldığı hibe ile yöresel ürünler üzerine işyeri açan, bugün yaptığı ürünleri kargo aracılığıyla Türkiye geneline gönderen Kayaoğlu, 5 kadına da iş imkanı sağlıyor. Kayaoğlu, evde yaptığı pasta ve böreklerin yakınları tarafından çok beğenildiğini, çocukluktan bu yana bir işyeri açmayı hayal ettiğini söyledi. Girişimci bir ruhu bulunduğunu dile getiren Kayaoğlu, "İnsanlarla sosyal ilişkilerim güzeldi. İşyerimi açtığımda olumlu da olumsuz da tepkiler oldu. 'Esnaflık çok zordur, yürütemezsin' dediler ama ben hiçbirini dinlemeden kendimi işime verdim ve başardım. Şimdi olumsuz bakanlar da beni takdir ediyor" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.