Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.03.2017 Gazete
ABONE OL

doluyor

Kiralar yüzde 35 düştü, ’nde mağaza doluluğu yüzde 80’e çıktı. Pek çok marka da yeni mağaza açma hazırlığında...

Bağdat Caddesi doluyor
İstanbul'un ünlü alışveriş mekanlarından Bağdat Caddesi hareketlendi. Kiralar düştü, mağaza doluluğu arttı. Son dönemde kira fiyatlarının ortalama yüzde 35 gerilediği 'nde 1 yılda 42 mağaza daha kiralandı. Caddede bulunan 332 mağazanın 264'ü doldu. Toparlanma sinyallerinin geldiği ve doluluk oranının yüzde 80'e ulaştığı caddede, bu yıl dünyaca ünlü bazı markalar yeni mağazalarını açacak.

264'Ü DOLU
Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu, "Bağdat Caddesi'nde 1 yıl önce boş mağaza sayısı 110'du. Yani her 3 mağazadan birisi boştu. Geçen süreç içerisinde kiraların da düşmesinin etkisiyle 42 mağaza kiralandı. Boş mağaza sayısı 68'e kadar geriledi" dedi. Tavukçuoğlu, halihazırda 332 mağazanın 264'ünün dolu olduğunu kaydederek, "Yüzde 80'e tekabül eden bu doluluk oranı ciddi bir rakam" diye konuştu. Caddede bu sene ulusal ve global önemli markaların mağazalarını açacağını dile getiren Tavukçuoğlu, "Bu yıl içerisinde Channel, Apple, Samsung, Godiva ve Eataly gibi global markalar, Beymen ve gittigidiyor.com gibi ulusal markalarımız da Bağdat Caddesi'nde yeni mağazalarını açacak" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.